Kurs na stopień Żeglarza Jachtowego

Kurs na stopień Żeglarza Jachtowego dla harcerek i harcerzy

„Jeśli chcesz zbudować statek, nie gromadź ludzi, by zbierali drewno i rozdzielali obowiązki, ale wzbudź w nich tęsknotę za rozległym i niekończącym się morzem.“
Antoine de Saint-Exupéry

Wydział Wychowania Wodnego ZHR ogłasza nabór chętnych na 2-tygodniowy kurs żeglarski na stopień Żeglarza Jachtowego, który realizowany będzie w formie obozowej dla osób z różnych organizacji harcerskich.

Jeżeli planujesz w swojej drużynie/zastępie pracę wychowawczą z zastosowaniem form żeglarskich/wodnych, to ten kurs jest dla Ciebie. Kurs kończy się egzaminem na stopień Żeglarza Jachtowego, a prowadzony jest w formie harcerskiego obozu żeglarskiego i ma na celu przygotowanie kadr drużyn wodniackich poprzez rozwinięcie umiejętności bezpiecznego prowadzenia łodzi żaglowych i poznanie podstawowych form pracy drużyn wodnych.

UWAGA: Pierwszeństwo uczestnictwa w kursie będą miały instruktorki i instruktorzy oraz wędrowniczki i wędrownicy, deklarujący gotowość poprowadzenia drużyny lub zastępu metodą wodniacką. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagania:

 • Wiek: 16+
 • Czynne członkostwo w ZHR (zaangażowanie w pracę drużyny i opłacone składki członkowskie)
 • Pozytywna opinia/rekomendacja drużynowego lub opiekuna drużyny dla osób niebędących instruktorami ZHR
 • Umiejętność pływania (samodzielnie utrzyma się na wodzie)

Informacje organizacyjne:
Termin: 5-19 sierpnia 2022 roku.
Miejsce: Winiec k. Miłomłyna (Ostróda)
Organizator zapewnia: nocleg w namiotach, pełne wyżywienie, uczestnictwo w zajęciach kursowych – teoria i praktyka na wodzie, instruktorów prowadzących kurs, sprzęt pływający, możliwość przystąpienia do egzaminu na stopień ŻJ.

Koszt udziału w kursie:

 • Koszt udziału w kursie osób deklarujących prowadzenie drużyny/zastępu metodą wodniacką wynosi 1500 PLN. Dodatkowo uczestnicy z tej grupy mają bardzo dużą szansę na obniżenie kosztu uczestnictwa poprzez otrzymanie dofinansowania (decyzja na początku lipca), które pozwoli zmniejszyć koszt uczestnictwa znacznie poniżej kwoty 1000 PLN. Kwota dofinansowania zależeć będzie m. in. od liczby deklaracji i wysokości przyznanego dofinansowania.
 • Dla osób, które nie są w stanie pokryć w całości lub części kosztów uczestnictwa w kursie istnieje możliwość odpracowania ich, w ramach dodatkowej pracy własnej (np. pomocy przy organizacji obozu żeglarskiego dla młodzieży – przed kursem, praca na zmywaku, pomoc przy zwijaniu obozu i rozładunku sprzętu w Gdańsku etc.). Wymagać to jednak będzie indywidualnych uzgodnień oraz określania zakresu prac i dostępności z organizatorem (opcja tylko dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia).
 • Koszt udziału w kursie dla uczestników z organizacji harcerskich nie deklarujących prowadzenia drużyn/zastępów wodniackich wynosi 1700 PLN

Zgłoszenia na kurs

 • Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużono do 1.07.2022 r.
 • Zgłoszenia uczestników przyjmowane są tylko poprzez formularz rejestracyjny (prosimy uczestników o samodzielne wypełnienie zgłoszenia) po linkiem: https://forms.gle/kX1vtVFVPhZBXCGx7

Pytania prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]

Zapraszamy Was do wyruszenia z nami w ten rejs?

                  Wydział Wychowania Wodnego ZHR
Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.