II Zbiórka Wodniackiego Kursu Metodycznego „Pokusa Horyzontu”

W ramach II cz. Wodniackiego Kursu Metodycznego „Pokusa Horyzontu, jaki odbył się w połowie stycznia br. na Przystani Kajakowo-Żeglarskiej ZHR w Inowrocławiu, uczestnicy samodzielnie budowali 1-osobowe canoe w technologii „skin on frame”. Waga gotowego canoe ok 10 kg, czas budowy ok 10h.

Zbudowane narzędziami dostępnymi w każdej drużynie/domu – piły ręczne, młotek, wkrętarka do wiercenia dziur, strug, taker tapicerski, lutownica, nóż, papier ścierny, igły do obuwia, żelazko, pędzle. Materiały: listwy sosnowe, sklejka 10mm, kołki drewniane 4 mm, dratwa/nić woskowana do obuwia, nić tytanowa, tkanina nylonowa, taśma tapicerska (do wykończenia), farba akrylowa. Canoe bez gwoździ, wkrętów, kleju. Jeżeli poszukujecie inspiracji puszczańskich to takie canoe jest najlepszym tego przykładem.

Dla drużyn ZHR dostępne będą bezpłatnie plany i instrukcje do samodzielnego montażu w technologii „skin on frame” ok. 10 canoe, kajaków, czy łodzi z żaglem. Można też samodzielnie modyfikować projekty, by ulepszać pod siebie konstrukcje. Canoe łatwe do naprawy – na wędrówce wystarczy silver tape.

Jeżeli nie macie pomysłu co robić na zimowych zbiórkach drużyny i zastępu, to jest to doskonały czas na budowanie i planowanie wakacyjnych wędrówek. Radość, z budowania canoe możecie zobaczyć na twarzach kursantów.

Dziękujemy Marcin Bober – Fundacja „Bobrowe Żeremia” –  za wspaniałe warsztaty, a Przystani Kajakowo-Żeglarskiej ZHR w Inowrocławiu za gościnę.

Kolejne warsztaty z budowania canoe już za rok, na następnej edycji kursu wodniackiego, choć pojawił się też pomysł warsztatów z budowy takich canoe na Zlocie Okręgu Pomorskiego ZHR w sierpniu br.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *