Wiślane Wici 2023- Zgłoszenia ekip

“Wiślane Wici – życiorys od Tatr do Bałtyku” – spływ Wisłą poświęcony pamięci gen. Mariusza Zaruskiego.

Zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym czterotygodniowym rejsie – spływie Wisłą od Krakowa do Gdańska. Wisła – najdłuższa, dzika rzeka w Europie i królowa rzek polskich. Planujemy przepłynąć ok. 850 km od Krakowa do Gdańska w 4 tygodnie. Rejs podzielono na na cztery turnusy: dwa kajakowo-canoe i dwa żeglarskie. W każdym turnusie planujemy zabrać 30 uczestników.

Zapraszamy do udziału ZZ-ty, przybocznych, instruktorów którzy chcą przeżyć coś niezwykłego. Wymagania, jakie stawiamy uczestnikom, to ukończone 15 lat oraz umiejętność pływania. Osoby uczestniczące w etapie canoe-kajakowym zobowiązane będą do wcześniejszego odbycia praktyki w swojej okolicy na canoe/kajaku – spływ ok. 80 km.
Poszukujemy także lokalnych ambasadorów Wici (Kraków, Sandomierz, Dęblin, Kozienice, Warszawa, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Gniew-Kwidzyn, Tczew, Gdańsk) którzy chcieliby się włączyć we wspólne działania w miejscach przez które będziemy przepływać – kontakt [email protected].
Poprzez to przedsięwzięcie, chcemy przybliżyć sylwetkę Generała i jego zasługi dla rozwoju żeglarstwa morskiego w Polsce, a szczególnie dla harcerskiego żeglarstwa morskiego.

I Etap 29.07-05.08 Kraków – Sandomierz kajakowo-canoe
II Etap 05.08-12.08 Sandomierz – Warszawa kajakowo-canoe
III Etap 12.08-19.08 Warszawa – Bydgoszcz żeglarski
IV Etap 19.08-26.08 Bydgoszcz – Gdańsk żeglarski

Wiślane Wici rozpoczną się od złożenia kwiatów na symbolicznej mogile generała Zaruskiego w Zakopanem oraz wniesienia na Rysy harcerskiej bandery. Następny odcinek z Zakopanego do Krakowa ekipa pokona na rowerach, by od Krakowa przez dwa tygodnie, spłynąć Wisłą na canoe i kajakach do Warszawy. Od Warszawy wyruszymy w rejs żeglarski na łodziach klasy Omega. Przez kolejne czternaście, dni płynąc przez Mazowsze, Kujawy i Pomorze, dotrzemy do Gdańska na Westerplatte. Oficjalnym zakończeniem rejsu będzie złożenie wieńca nad zatopionym w Zatoce Puckiej wrakiem pierwszego harcerskiego żaglowca „Zawiszy Czarnego”, którego fundatorem i kapitanem był gen. Mariusz Zaruski.
W trakcie rejsu planujemy przeprowadzić szereg przedsięwzięć programowych między innymi: w Sandomierzu grę miejską „Ojciec Mateusz”, w Toruniu grę miejską „Copernicus”, wieczornicę z szantami na Gniewskim Zamku, regaty długodystansowe na trasie Toruń -Bydgoszcz, apel na Westerplatte, żeglowanie po zatoce SZ-tą.

Nie zwlekaj, złóż deklarację już teraz. W arkuszu rejestracyjnym znajdziesz szczegóły.
Arkusz zgłoszeniowy Wiślane Wici 2023
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd9znFnXGYnPP…/viewform
Pakujcie swoje worki żeglarskie!

Czuwaj!
Komandorzy rejsów
hm. Piotr Grądziel j.s.m. i phm. Grzegorz Zięba j.s.m.
Wydział Wychowania Wodnego

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *